KUNG FU K’AT LIN


Przedmowa

Trenowanie Kung Fu jest treningiem dynamicznym o ogromnym potncjale. Przemyślanym dla rozwoju i wzmocnienia ducha umysłu i ciała praktykujących. Jest techniką doskonale rozwijającą twoje umiejętności samoobrony, umiejętności do życia w społeczeństwie. Poprzez różne techniki i ćwiczenia oparte na gimnastyce chińskiej, formach Wushu Kung Fu, Tai Chi Chuan tradycjonalnych i zmodernizowanych dla potrzeb treningów.

Trening jest ciężki i wyczerpujący dostosowany dla grup przyzwyczajonych do szybkiego tępa i dyscypliny.

„Kat” jest symbolem tak jak ideogramy Majów, oznacza siatkę, która jest pułapką lub, która przekazuje informacje, „Lin” oznacza w języku chińskim „drewno”. „Kung” to ciężka praca, mająca swój ciąg, wytrwałość i dyscyplina. „Fu” można rozumieć jako coś stworzonego poprawnie, z mądrością i mistrzostwem.

Przedstawione tu wartości są wartościami trochę zapomnianymi w naszej codzienności. Jakże lekko poddajemy się w dążeniu do upragnionych celów i zadowalamy rzeczywistością. Nie jesteśmy już wojownikami o nasze marzenia, a przecież możemy. Wystarczy poruszyć ciało by uruchomić umysł na nowo, by stać się bardziej przedsiębiorczym i kreatywnym. Czasami wydaje nam się że nie mamy siły, że jesteśmy za słabi co nie jest prawdą. Ćwiczenia metodą kat lin kung fu pomaga nam wyjść z tego doa depresji i pokazuje że możemy, że po każdym treningu stajemy się silniejsi, a nasze cele zdobywamy tak szybko i perfekcyjnie jak wymierzone przez nas ciosy.

DSCF1322 (2)

Praktyka czyni mistrza

Kung-Fu jest aktywnością fizyczną, umysłową i duchową.

Jego celem jest osiągnięcie pokoju bez użycia siły.

Ćwiczymy także, aby mieć optymalną kondycję fizyczną, stan równowagi umysłu, silne i zdrowe ciało a także by nauczyć się techniki obrony osobistej.

Filozoficzne zasadyKUNG FU:

  • trudna i zdyscyplinowana praca,
  • szacunek dla wszystkiego, co nas otacza,
  • upór, zaufanie i uczciwość,
  • pokora i współczucie w życiu,
  • cierpliwość.

Ta dyscyplina pielęgnuje te wartości i pokazuje jak długoletnia praktyka może na lepsze zmienić nasz charakter i nastawienie do życia i ludzi.

Nie jest konieczne posiadanie jakiejś specjalnej kondycji fizycznej, aby zacząć ćwiczyć Kung Fu, wystarczy jedynie entuzjazm, chęć uczenia się i pokonywania własnych ograniczeń. Dla tych, którzy chcą rozpocząć praktykę, ale nie mają doświadczenia, zaleca się by mieli dużo cierpliwości. Początkujący powinni pamiętać, że postęp w zakresie sprawności fizycznej, umysłowej i duchowej jest osiągany dzięki wysiłkowi i ćwiczeniom, ale to wszystko wymaga czasu.
Wzajemny szacunek między współpracownikami i nawiązywanie więzi, entuzjazm do praktyki. Praktykując bawimy się i cierpimy pokazując tę tysiącletnią sztukę walki w całej jej istocie. Jej głębię, piękno i pokojową formę przez użycie większej inteligencji i mniejszej siły.

 

12509719_1058352437520346_2810915042247032830_n-compressor


KORZYŚCI FIZYCZNE, PSYCHICZNE I DUCHOWE PŁYNĄCE Z PRAKTYKI
KUNG FU:


Fizyczne korzyści praktykowania kung fu są liczne.

 

      –     zwiększona odporność kości, mięśni i ścięgien,

  • szybsza regeneracja komórek
  • poprawa wydajność i efektywność pracy serca
  • większa zdolność asymilacji składników odżywczych i tlenu dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. 

Trenując poruszamy mięśnie, których zwykle nie używamy w życiu codziennym, „ćwiczymy od głowy do palców u stóp”, promując prawidłowe wykorzystanie energii i umysłu oraz sprzyjając zwiększej równowadze całego układu nerwowego.

Zwiększa się siła wewnętrzna, upór, szybkość i elastyczność studentów przez cały czas szkolenia. Układ nerwowy się reguluje i stabilizuje.
W aspekcie psychologicznym i emocjonalnym również zachodzą pozytywne zmiany. Ciągły przepływ uczuć i emocji, które pojawiają się w czasie ćwiczeń, pozwala rozładować napięcie wewnętrzne, wzmocnić poczucie siły i własnej wartości. Wzrasta szybkość reagowania, czujność tzw.pierwotne instynkty obecnie upośledzone poprzez nadmierny rozwój techniczny.

Z czasem nabiera się praktyki wykonywania ruchów w połączeniu z emocjami i duchem, co czyni uderzenia coraz mocniejsze i skuteczniejsze. Na tym etapie, kung-fu zaczyna bardzo oddziaływać w praktykującego.

Trenuje, aby zachować zimny umysł i zawsze robić to, co trzeba w każdej sytuacji.

17426341_1412789775409942_1885533826321611993_n-compressor

W relacjach społecznych stajemy się znacznie bardziej otwarci, rozumiejący, współczujący i wspierający.

Zaczynamy dostrzegać piękno natury i rozumieć otaczający nas świat.

Grupa studentów razem ćwiczących jest jak rodzina.

Pracujemy z braćmi i siostrami, którzy na początku są nieznani, ale poprzez walkę, pot, cierpienie i śmiech potrafimy pokonać nasze ograniczenia i dobrze się bawić.

Między studentami powstaje bardzo silna więź.

 

IMAG6211


Metodologia szkolenia może nam pomóc przez całe nasze życie, cokolwiek robimy i gdziekolwiek jesteśmy, na przykład w celu kontrolowania emocji, złości lub gniewu, w sytuacji zagrożenia lub niebezpieczeństwa, kung fu pomaga nam kontrolować sytuację.

Jeśli ktoś potrzebuje naszej pomocy, mamy moralny obowiązek pomocy, niezależnie od sytuacji.

TO JEST NASZ KOD KUNG FU

Translate »
A %d blogueros les gusta esto: