BIOGRAFIA


Mistrz Shifu Kat Lin Kung Fu
Fausto Aguilar

DSCF1476Międzynarodowy instruktor z ponad 17-letnim doświadczeniem, praktykujący od 1977 roku. Twórca własnego systemu treningowego K’at Lin Kung Fu używanego w celu poprawy jakości ludzkiego życia. Profesor technik samoobrony ulicznej.

Trener posługiwania się pozytywnym umysłem, wskazujący właściwe użycie energii życiowej. Autor projektu „Sekretnej ścieżki zaopatrzenia w energię wewnętrznego ciała i jego połączenia z wszechświatem.”

Urodziłem się w Gwatemalii w 1971 r. i od szóstego roku życia zacząłem interesować się sztukami walki, wtedy też spotkałem swoich pierwszych nauczycieli. Trenowałem różne dyscypliny sportów kontaktowych (kung fu, tekwondo, boks chiński, judo, MMA), poświęcałem się medytacji i eksperymentom z wykorzystaniem energii Chi.

Po latach praktyk z uznanymi i utalentowanymi nauczycielami, sam zacząłem nauczać wewnętrznych sztuk walki i samoobrony. Opuściłem Amerykę Środkową i zacząłem wędrować aż w końcu osiadłem w Hiszpanii.

Na Majorce otworzyłem swoją szkołę ESCUELA UNIVERSAL KatLin KungFu do której przyjeżdżali studenci z całego świata (Ameryki, Europy, Afryki). Miałem to szczęście gdyż Majorka jest bardzo multikulturowa. Będzie to już ponad 17 lat jak nauczam i ponad 40 lat jak praktykuje i rozwijam się na tej ścieżce.

Uzdrawiającej mocy Tai Chi i Qi Gong najbardziej doświadczyłem gdy sam uległem wypadkowi. Doznałem poważnego urazu lewego kolana, wynikającego z walki konkurencyjnej w Judo w wieku 23 lat. To pozostawiło moją karierę jako sportowca i artysty sztuk walki na uboczu.
Wtedy to nie mając tak naprawdę wyboru, tzn.mogłem poddać się poważnej operacji kolana, która nie wiadomo czy poszłaby pomyślnie, albo uwierzyć w swoją własną energię Chi i oddać się bardzo regularnej praktyce w celu jej kultywowania.

Mimo, że bardzo wierzyłem to i tak zaskoczyło mnie, jak starożytne wewnętrzne praktyki taoistyczne wyleczyły moje ciało i pozwoliły powrócić do normalnych zwyczajów treningowych. Nie ukrywam, że czasem po dużym wysiłku mnie boli, ale wtedy poświęcam się medytacji i trenuję Tai Chi, a ból przemija, w końcu mam tylko 47 lat, a ból jest nieodłączną częścią naszego życia. Praktykę technik wewnętrznych i samouzdrawiających traktuję jako priorytet w moich zwyczajowych szkoleniach. Sam ją rozwijam i staram się  zaszczepić to moim studentom.

Uwielbiam przekazywanie taoistycznego myślenia i zostałem specjalnie przeszkolony w takich dyscyplinach, jak ZhiNeng Qi Gong przez znanych i międzynarodowych ekspertów i mistrzów (Liu Jianshe, profesor Zou Ping czczony i uznawany w ramach tradycyjnej chińskiej medycyny i sztuk walki Tao). Udzielam się jako konsultant radzenia sobie ze stresem ludziom biznesu, malarzom, rzeźbiarzom, piosenkarzom, sportowcom i wszystkim, którzy mnie potrzebują.

Ukończyłem Szkołę Kontynentalną Tai Chi Chuan w stylu Yang (Continental School Tai Chi Chuan), w języku angielskim, pod kierunkiem Międzynarodowego i uznanego Mistrza Tong Chi Króla Chin w 2002 roku, otrzymując certyfikat ukończenia i certyfikat uznania aby kontynuować naukę przez nauczanie innych.

Pogłębiłem także praktyczny rozwój i nauczanie stylu Tai Chi Chuan Chen, z mistrzem Xiaopin Zhang w tradycyjnym stylu Tai Chi Chen. Podróżowałem do Chin i do kilku krajów świata.

Moje doświadczenie i różnorodny styl nauczania, cierpliwość oraz mocny głos ułatwiają uczenie się także tym, którzy mnie odwiedzają on line. Moja publiczna biblioteka filmów gdzie prezentuję Kung Fu, Qi Gong i Tai Chi Chuan jest dostępna na YouTube na moim kanale.

Można tam też będzie zobaczyć wkrótce filmy z Polski, z Warszawy gdzie obecnie się znajduję i skąd pochodzą trzy najważniejsze obecnie w moim życiu kobiety: moja żona Kornelia i dwie córki Oleanna i Marena. Wyemigrowałem tu za miłością i głęboko wierzę, że spotkam tu coś dobrego, gdyż sam mam wiele dobrego do zaoferowania.

Do zobaczenia !

K’AT LIN KUNG FU

logo-reducido-compressor

KUNG FU

TAI CHI CHUAN CHEN & YANG STYLE

CHI KUNG MARCIAL

ZHI NENG QI GONG

 39385513_10156802649853746_7457811947560370176_n
Translate »
A %d blogueros les gusta esto: